Меню сайту

ВхідНовини - Новини коледжу

DSC 0478Богуславський гуманітарний коледж імені І.С. Нечуя-Левицького має глибоку і багатогранну історію. З плином часу змінювалася назва, адреса навчального закладу, змінювалися люди, які творили цю історію.

3 травня 2018 р. відбулася традиційна ХІІІ студентська пошуково-дослідницька конференція «Особистість в історії коледжу». Робота проходила за напрямками: «Історичні віхи становлення коледжу», «Спогади ветеранів – скарбничка нашої історії», «Історії успіху наших випускників». В роботі конференції взяли участь 30 учасників.

Відкриттям для всіх стали дослідження кандидата історичних наук Даниленка Романа Михайловича і студентки 42 групи спеціальності «Початкова освіта» Віти Цимбал окремих аспектів історії навчального закладу. Наші дослідники переглянули, описали та проаналізували документи Державного архіву Київської області. Джерела історії коледжу беруть початок у XIX ст., коли біля Миколаївського монастиря у 1818 році було відкрите Богуславське духовне училище. 1884 року училище перейшло в новозбудоване приміщення (нині старий корпус Богуславського гуманітарного коледжу ім. І.С. Нечуя-Левицького). Існував цей заклад до 1902 року, а вже в 1911 р. йому на зміну прийшло Богуславське 4-х класне училище, а в 1967 р. – Богуславське педагогічне училище. У 1996 р. наш навчальний заклад отримав статус коледжу.

Студентка 41 групи спеціальності «Музичне мистецтво» Марія Хиренко досліджувала музичні уподобання І.С. Нечуя-Левицького. Знаний письменник навчався 6 років у Богуславському духовному училищі. Можливо, тому у студентів коледжу символічно домінують такі ж напрями педагогічної професії: у вчителів початкових класів та вихователів дитячих садків – любов до рідного слова як до основи всіх наук; у художників – вміння відобразити красу навколишньої природи; у соціальних педагогів та юристів – прагнення зрозуміти людей, що їх оточують; у музикантів – любов до музики і пісенного слова.

Студентка 42 групи спеціальності «Початкова освіта» Тетяна Голінська підготувала роботу «Майбутнє вибудовуємо вже сьогодні». Мотивацією для її дослідження стали випускники, які своїми стараннями досягли великих успіхів у житті. Одна з них – Катерина Коваленко (Міщенко), випускниця нашого коледжу (1997 р.), а нині незалежний експерт з управління інноваціями в міжнародних корпораціях, яка займається викладацькою діяльністю в Единбурзькій бізнес-школі та в бізнес-школі «КРОК».

Переплетення минувшини і сучасності, долі окремої людини та життя навчального закладу стали темою досліджень студентів на пленарному та секційних засіданнях.

Історію творять люди… Щоденною працею педагогічного і студентського колективів живе коледж, він змінюється на вимогу сучасності і наповнюється духовністю з витоків своєї історії.

Кушка Н.Х., завідувач навчально-методичним кабінетом

Фотогалерея:

 

Конкурс "Юні таланти"

Офіційні веб-сайти