Меню сайту

ВхідНовини - Новини коледжу

P523055823 травня 2017 року великою дружньою командою однодумців викладачі і студенти коледжу  здійснили  чудову  екскурсію, яка надовго  залишиться  в пам’яті.

Розпочали подорож з відвідування Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, зокрема Музею історії Корсунь-Шевченківської битви.

Побачене і почуте справило велике враження на екскурсантів, які мали змогу, завдяки екскурсоводу дізнатися про цікаві історичні факти Великої Корсунь-Шевченківської битви. В Палаці-музеї історії битви представлені експонати, які розповідають про участь в битві радянських  та німецьких військ, про самовідданість та героїзм бійців, які ціною життя здобули перемогу. Відвідувачі побачили особисті речі, документи, нагороди, зброю. Особливо велике враження на всіх справила діорама Корсунь-Шевченківської битви.

Потім екскурсанти познайомились з палацевим пам’ятником архітектури XVIII-XIX століть, а саме: триповерховим флігелем, баштою в’їздних воріт, православною каплицею, розташованими на колишній садибі князів Лопухіних-Демидових.

Погода видалась чудова, сонячна і пейзажний парк привітав  колежан своєю красою і величчю, показав  мальовничу князівську алею, джерело з криштально-чистою водою, каньйони річки Рось.

Наступною зупинкою стало село Сахнівка Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, авторська загальноосвітня школа Олександра Антоновича Захаренка.

Під звуки шкільного духового оркестру зустрів відвідувачів Іван Леонідович Рибалка – директор Сахнівської школи, послідовник самого Олександра Антоновича Захаренка. Саме він і розпочав екскурсію  розповіддю про історію й життя свого навчального закладу. 

Головним девізом школи є слова Олександра Антоновича Захаренка: «Якщо хочеш змінити світ на краще, зберегти його чисту красу, незайману святість, починай це робити з себе, і не завтра, а сьогодні, з цієї хвилини».

 Загалом, на шести гектарах землі, що належать школі, завдяки спільним зусиллям Олександра Захаренка, громадян села та батьків школярів, свого часу були побудовані корпуси школи, навчально-спортивний комплекс, басейн, культурно-музейний центр, планетарій, дендропарк тощо. На фасаді головного корпусу мозаїкою викладені 5 картин, що втілюють суть п’яти відомих висловів: «Хай завжди буде сонце, Хай завжди буде мама, Хай завжди буде мир», «Без праці хліб не родить, не квітнуть троянди», «Без книги немає знань, без знань немає майбутнього», «Людина без захоплення – пуста людина», «Не можна і дня жити без тривоги за Батьківщину».

Зворушив студентів і викладачів теплий, емоційний  прийом учнів та працівників школи. Цікаво, що екскурсії по культурно-музейному центру проводять самі школярі. Трепетно, з надзвичайним теплом і гордістю розповідають вони про історію школи та рідного села, переповідають місцеві легенди. 

 На території шкільного двору яскраво-барвистою зеленню привабили  близько двох тисяч дерев і кущів —  це близько 50 видів,   квітів, посаджених учнями-випускниками. Вразила своєю красою клумба здоров’я з різноманітними цілющими травами та іменний гай, місток кохання та фонтан «Колос», а також Криниця совісті, що є культурно-історичною пам’яткою, присвяченою жертвам голодомору.

 З сяючими очима  студенти, разом із учнями, розважилися на шкільних  каруселях, атракціонах,   повертаючись, на якусь мить, у шкільне дитинство.

Останньою  в цей весняний день була екскурсія в літературно-меморіальний музей І. С. Нечуя-Левицького у Стеблеві.

Екскурсанти оглянули  будинок-музей  письменника, де  представлено 6 розділів і етнографічний куточок.

І зал — побут, родинний уклад сім'ї Левицьких, речі побутового вжитку: настінний годинник, фотографії, картини, книги, меблі,  сімейний альбом;

ІІ, ІІІ зали — висвітлюють дитячі та юнацькі роки, початок педагогічної діяльності письменника;

IV зал — відтворено робочий кабінет київської квартири І. С. Нечуя-Левицького;

V зал (меморіальний) — присвячений вшануванню пам'яті Івана Семеновича Нечуя-Левицького.

Цікава, надзвичайно яскрава розповідь екскурсовода ще раз підтвердила всіх в думці, що  велика честь навчатися в закладі освіти,  що гордо несе ім’я видатного земляка, адже   Іван Нечуй-Левицький був людиною різносторонньою, цікавився педагогікою, іноземними мовами, соціальним становищем людей, природою, музикою, хоровим співом, був художником-аматором, зрештою, глибоко освіченою, простою, українського складу душі й характеру людиною.

Директор музею Хаврусь Андрій Сергійович  провів гостей  на територію відбудованої  церкви,  показав  високі береги  тихої, оспіваної Нечуєм Росі, розповів про плани на майбутнє.

Повернулись додому всі з чудовим настроєм від   насиченого  враженнями  екскурсійного дня і бажанням  подорожувати,  бачити нові місця,  отримати новий досвід.

Берегеля Л.М., керівник гуртка "Педагогічна майстерність".

Фотогалерея: 

 

Конкурс "Юні таланти"

Офіційні веб-сайти