Меню сайту

ВхідНовини - Новини коледжу

DSC 043019 квітня 2017  року членами гуртка «Літописець» було проведено круглий стіл-репортаж «Операція «Вісла».  Як це було…».  

Студенти розподілили  ролі і отримали випереджальні завдання: «історик» - Красюк Станіслав (студент 22 групи сп. «Правознавство»),  «архівіст» - Лисенко Сергій (студент 22 групи сп. «Правознавство»), «очевидець» - Дорогань Ярослава (студентка  22 групи сп. «Правознавство»),  «юрист» - Онікієнко Каріна (студентка  41 групи сп. «Правознавство»),  «політолог» - Пустовіт Інна (студентка  22 групи сп. «Початкова освіта»).   

У результаті проведеної розвідки студенти дослідили, що Операція «Вісла» — етнічна чистка, здійснена у 1947 році за рішенням партійного і державного керівництва СРСР та Польщі, яка полягала у примусовій депортації українців з їхніх етнічних територій (Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини)  — на території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині. З десятків сіл і містечок були вивезені українці на схід та південь України.

На жаль, наслідки депортації й досі не отримали політико-правової оцінки. Та, на думку гуртківців, сьогоднішній захід наблизив  до переосмислення минулого, задля того, щоб таке більше не повторилось.  На закінчення переглянули  документальний фільм “Двері Лемківщини”.

 Дмитренко О.М.,

керівник гуртка «Літописець»

Фотогалерея:

 

Конкурс "Юні таланти"

Офіційні веб-сайти